We use necessary cookies to make our site work. We also set analytics cookies to help us improve it, this information is collected in a way that does not allow us to identify anyone. Find out more about our cookies and how to block them. Find out more about Cookies

Parish election results 2019 - uncontested

 

Albury Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Brockwell, John Henry
Dennis, Sandra Jane
Gellatly, Peter
Robinson, Grahame Martin Levay
Rowland, John Anthony
Yeoman, Derrick Paul

 

Artington Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Bennett, Richard
Clayton, Fiona Margaret
Hutson, Peter
Kitson, Sean Patrick
Taft, Clementina Elizabeth
Wisher, Jennie Joanna

 

Ash (Rowan Field Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Spooner, Paul Michael

 

Ash (Ash South Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Burgess, Martin Lee
Eyre, Graham Leonard
Kearse, Nigel James

 

Ash (Ash Vale Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Gorham, Helen Anita
Manning, Nigel
Moseley, Marsha Jayne
Tonks, John Kenneth

 

Ash (Ash Wharf Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Gomm, Andrew Francis Henry
Gorham, Tony
Randall, Jo
Schofield, Ed

Compton Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Burtenshaw, Alistair John
Graham, Peter James
Nagaty, Ramsey
Palca, Julia Charlotte
Patel, Kanakbala
Sharples, Christopher Colin

 

East Clandon Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Eves, Edward James Chalkley
Goodall, Clare Louise
Mundy, Alexander David
Peacock, Ian Fraser
Pitt, Matthew Carey
Tindale, Sibylla Elsie

 

East Horsley Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Aitcheson, Aileen Jean
Carr, John Grenville
Etwell, Antony Christopher
Franklin, Andrew Vernon
Groom, Stephen William
Punshon, Steven
Skinner, Stephen John
Taylor, Robert

 

Effingham (North Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Cornwell, Keith Charles
Moss, Paula Christine
Roscoe, Bronwen Frances
Symes, Ian Charles Frederick

 

 

Effingham (South Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Hackett, Cliff
Hogger, Liz
Pindar, Arnold George
Thorne, Charles Arthur Julian

 

Normandy Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Amos, Margaret Rosina
Doven, Geoffrey Charles
Hutton, Bob
Lawson, Ally
Noble, Sarah Bernadette
Palmer, Peter James
Simmons, David Harry

 

Ockham Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Aish, Malcolm Roger
Jamieson, Imogen Celia Skye
Lofthouse, Jan
Travers, Mary-Claire
Waldman, Simon Anthony
Walton, Cathy
Walton, Garry John

 

Pirbright Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Eason, Elaine Rosemary
Fidgett, Steven David
Godfree, Max
Hallam, Jon Russell
Richmond, Rosemary
Swinney, Lisa Clare
Woollett, David Nicholas

 

Seale and Sands Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Brown, Ian Charles
Butcher, Jason
Cover, Michael James
Jones, Alan Jeffrey
Nelson, Bill

 

Shackleford Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Carter-Manning, Bridget Mary
Nowlan, Frances Colson
Randall, Philip Richard Paul
Scott, Jonathan Howard

 

Shalford (Chilworth Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Cansell, Adrian
Parsons, Michael George Finnimore

 

 

Shalford (Peasmarsh Ward) Parish

NAME OF PERSON ELECTED
Semple, David Thomas Greenhill

 

Shalford (Shalford Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Davies, Lesley Susan
Keane, Nigel Roy
Macfarlane, Susan
Midgley, Alan Vaughan
Wolfenden, Tim David

 

Shere (North Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Brooke, Candace Mary
Cross, Jonathan Harry
Davey, Roy Martin
Grover, Brian Thomas
Hutton, James Holtby

 

Shere (South East Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Andrews, Bob
Carlisle, Christopher James
Smith, Raymond John

 

Shere (South West Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Carter, Paul Robert Lewin
Harrap, Beverley Jane
Reffo, Gerry

 

St Martha Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Allen, Patricia Ann
Brown, Graham Alexander
Peake, John Charles Fryer
Sokolowski, Stephanie Mary

 

Tongham Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Baldock, Mel
Blewitt, Susan
Carey, Ali
Evans, Jenny
Gray, Sue
Oakley, Les

 

Wanborough Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Court, Peter Geoffrey
Harrison, Matthew James
Henry, James Martin Richard
McEvett, Nicholas George
Pereira, Dorothy Jean

 

West Clandon Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Dean, Chris
Edwards, Paul Anthony Keep
Meredith, Stephen John
Murphy, Jonathan Charles
Palmer, Eric Ian Hamilton
Patrick, Terence Dickson
Wicks, Jenny

 

West Horsley Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Best, Elaine Carole
Beynon, Mel
Hope, Charles Louis
King, Fran
Mattock, Bob
Young, Catherine-Anne

 

Worplesdon (Fairlands Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Adam, Gordon Wallace
Mitchell, Nigel Roger
Morgan, Sandra Ann
O'Toole, Tony
Singh, Rao Martand

 

Worplesdon (Jacobs Well Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Fisk, Samantha Louvaine
Snipp, David Brian

 

Worplesdon (Perry Hill Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Fance, Martin John
Messinger, Jan
Nagle, Beth


Worplesdon (Wood Street Ward) Parish

NAME OF PERSONS ELECTED
Bird, David Philip
Cragg, Paul Ronald